Nowe Rzemiosło

Alicja Rzeczkowska i Małgosia Budzich to dwie kreatywne twórczynie, które do swojego portfolio postanowiły dopisać kolejną świetną inicjatywę. Mowa o projekcie – Znajdź Pracownię, który zrzesza rzemieślników i twórców branży renowacji i stylizacji mebli. Ich nowym przedsięwzięciem było wydarzenie Nowe Rzemiosło, czyli spotkanie ponad 30 pracowni rzemieślniczych.

W trakcie jego trwania pracownie, z całej Polski, uczestniczyły w warsztatach renowacji i stylizacji mebli oraz akcesoriów, podczas których miały okazję lepiej poznać trendy i nowości branżowe. Ale to nie wszystko! Obok części praktycznej znalazło się sporo przestrzeni i czasu na teorię: pracownie i prelegenci mieli przyjemność przedyskutować i wymienić się swoimi doświadczeniami. Były to bardzo intensywne i angażujące 3 dni, po których każdy z uczestników wracał do domu z głową pełną pomysłów i nowych inspiracji.

A inspiracji było całkiem sporo. Wiele z nich skupiało się na nowinkach technologicznych, które ułatwią wiele czynności w pracowni, jak: nowe elektronarzędzia, farby, tkaniny, środki do ich czyszczenia, czy druk na drewnianych elementach mebli. Pracownie miały okazję poznać tajniki prowadzenia warsztatów, kwestie prawne związane z wykorzystywaniem wzorów, czy typowo sprzedażowe, czyli jak rozmawiać i nawiązywać więź z klientami. Tak się składa, że i ja miałem okazję podzielić się swoim doświadczeniem związanym z produkcją filmową. Było to dla mnie nowe i ciekawe doświadczenie, które w przyszłości bardzo chętnie powtórzę.

Zrzeszając kolektyw ludzi pełnych pasji organizatorki spisały się świetnie. Jestem przekonany, że obok kontaktów marketingowych, wiele z pracowni wracało z nowymi znajomościami, które nie będa opierać się wyłącznie na pracy.