Ile rowerów, tyle historii

Old Bike Custom Workshop to warsztat rowerowy, który w Gdyni prowadzi Michał Szuflitowski. To wyjątkowe miejsce, pełne historii, talentu i rzemieślniczej pasji. Swoje początki zawdzięcza… nerwom. A konkretnie nerwom skierowanym w stronę profesjonalnych lakierników, którzy nie byli w stanie sprostać oczekiwań Michała. Dzięki tej zawziętości i uporowi, możemy podziwiać odświeżone perełki z lat 20. 30. ale i autorskie projekty Michała jak rower wykonany w całości z bambusa.

Odnawiasz głównie stare, polskie rowery. Czy rowery te zwiedzają świat?

M: Na pewno jeden rower jeździ w Norwegii. To wiem, bo przyjechał tu z norwegii na wyremontowanie i tam wrócił. Czy gdzieś indziej? Nie jestem tego pewien. Jest jeden znajomy, który co roku – przynajmniej do tej pory – wybierał się na dość znany event rowerowy, połączony z bazarem z minionych epok. Za każdym razem wybierał się innym, polskim rowerem, przygotowanym oczywiście przeze mnie. 

Czy zdarza się, że Twoi klienci mają szczególne życzenia, które próbujesz spełnić?

M: Życzenia owszem, były. Były jednak często przerastające możliwości finansowe klientów. Zdarzyło się, że 50-letnie ramy miały być w pełni chromowane, jednak cena takiej usługi była zbyt duża. Nie spotkałem jeszcze osoby, która powiedziałaby – nieważne ile – robimy! Sky is the limit.

Old Bike Custom Workshop

A co wyjątkowego jest właściwie w starych rowerach?

M: Wyjątkowo wyglądają, mają wyjątkowe części. Stare mają piękne i zgrabne linie, rzeźbienia w stalowych elementach. Teraz już tego nie ma. Ja bardzo lubię antyki, a te rowery mi to właśnie część tej historii.

Jeżeli chcecie zobaczyć więcej rowerów wyremontowanych przez Michała, sprawdźcie jego kanał na YouTube Old Bike Custom Workshop. Tam również podpowiada i pokazuje swoją pracę, gorąco polecam.