Biżuteria z natury

Żywica epoksydowa stała się bardzo popularnym elementem w dekoracjach. Niemal każdy kojarzy drzewa zanurzone w kolorowym “szkle”, tworzące artystyczny stół. To jednak nie szkło, a tworzywo sztuczne, które bez wątpienia doskonale sprawdza się przy dużych formach artystycznych. Jednak wyobraźnia może ponieść nas jeszcze dalej i zastosowanie dla żywicy istnieje w wielu w innych branżach. Jakich? Chociażby w jubilerstwie. Jak w takim razie tworzyć biżuterię z żywicy epoksydowej?

Bohaterka naszego filmu – Ewa Świątecka, opowiada o tym jak na co dzień łączy pasję do rękodzieła i natury. To w nim dowiecie się tego, jak wygląda proces tworzenia biżuterii z żywicy, jakie kwiaty się do tego nadają i jak przygotować je do zanurzania w tworzywie sztucznym.

bizuteria z natury

Kiedy zaczęłaś przygodę z biżuterią z żywicy?

Ewa: Rozpoczęłam stosunkowo niedawno – w maju zeszłego roku. Zaczęłam szukać, szperać i pierwsze wisiorki wykonałam już w czerwcu. Kontynuowałam pracę z tworzeniem biżuterii przez wakację, kiedy to też wystartowałam ze stoiskiem z rękodziełem. To tam zaczęłam pokazywać się szerzej.

Dlaczego akurat połączenie żywicy epoksydowej z biżuterią i naturą?

E: Przez przypadek. Mignęło mi w internecie jakieś zdjęcie i stwierdziłam, że jest to na tyle ciekawe, że muszę sprawdzić co to właściwie jest. Zastanawiałam się czy to plastik, czy szkło – z resztą do tej pory spotykam się z podobnymi pytaniami od zainteresowanych obserwatorów. Gdy już dowiedziałam się, że chodzi o żywicę, okazało się, że tata mojego chłopaka, ma gdzieś zapomnianą, nieużywaną żywicę “zakopaną” w piwnicy. Dostałam ją i musiałam ją wykorzystać, żeby nie dać plamy. I w ten sposób się to rozwinęło.

Jakie plany na przyszłość ma lunula handmade?

E: Na Pewno chciałabym dalej robić to co robię. Doskonalić się w tym. Chciałabym ściągnąć wiele roślin z różnych części świata. Zastanawiam się też, czy nie zebrać wszystkich swoich doświadczeń i dzielić się nimi w formie skompresowanej wiedzy w e-booku, czy filmach. A wiem, że coraz więcej osób jest zainteresowanych tworzeniem biżuterii z żywicy epoksydowej, z wykorzystaniem roślin. Jeszcze będę myśleć.

Sprawdźcie profil Ewy na Instagramie – lunula_handmade, gdzie możecie znaleźć dużo atrakcyjnych rzeczy.