Akcja Renowacja

Renowacja mebli to żmudne i czasochłonne zajęcie, wymagające olbrzymiej cierpliwości i skupienia. Odnawianie starych elementów wyposażenia domowego, nie jest równoznaczne z wyciągnięciem farby i malowaniem czego się da, w celu ukrycia mankamentów. Renowacja to proces, na który składa się wiele etapów pracy, a wszystkie mają doprowadzić mebel do dawnego blasku.

Renowacja mebli - duprle

Jest pewne miejsce na mapie trójmiasta, które sztukę przeplata z dużą ilością świetnego rzemiosła. Mowa o gdyńskiej tuBAZIE. Ostatnio miałem okazję dość spontanicznie odwiedzić to miejsce i porozmawiać z jedną z osób, związanych z jej działalnością – Oliwią Michalską. Oliwia na co dzień prowadzi pracownię tapicerską – duprle, gdzie odnawia przeróżne, porzucone meble. W swoim portfolio posiada odnowione krzesła czy fotele z lat 70 tych, a nawet 60 tych. W czymś, co inni uznają za zbędne, ona widzi potencjał. Jak sama twierdzi, wiele z dzisiejszych mebli z większych, lub mniejszych sieciówek, nie posiada tego, co posiadają stare meble. Stare meble były wykonywane z lepszych materiałów, w bardziej przemyślany sposób, a do tego często były świetnie zaprojektowane.

Jeśli przyjście wiosny natchnęło was do porządków, może warto tchnąć drugie życie w jakiś mebel, który miał właśnie trafić do śmieci. Jeśli nie wiecie jak się do tego zabrać, pomyślcie o warsztatach, które mogą wam w tym pomóc. A może to stanie się waszą nową pasją?