Kultura Dostępna

Ze względu na wyjątkową sytuację muzea, placówki oświaty i domy kultury zostały zamknięte. Podobnie ma się rzecz z wydarzeniami sportowymi lub kulturalnymi. które również zostały przesunięte bądź odwołane. Jak sobie wtedy radzić i umilić ten czas? Wspierając hashtag #zostańwdomu chcemy zaprezentować Wam listę placówek kultury (i nie tylko!), które możecie odwiedzić bez wychodzenia z domu. Technologia idzie naprzód, więc dlaczego z niej nie skorzystać? To co, zaczynamy wirtualny spacer?

Polskie Zabytki

Muzeum Zamkowe w Malborku

Tego obiektu przedstawiać nikomu nie trzeba. To największy, w pełni zachowany zamek na świecie. Gotycka twierdza umiejscowiona nad brzegiem Nogatu, którą co rok odwiedza kilkaset tysięcy turystów, dostępna jest dla wirtualnie spacerujących pod adresem – Link.

Teatr Wielki Opera Narodowa

Tu prócz standardowego zwiedzania czeka na Was coś więcej – 16 animowanych filmów, przedstawiających historię i architekturę Teatru Wielkiego w Warszawie. Link.

Pałac w Kozłówce - Muzeum Zamoyskich

To przede wszystkim doskonale utrzymane wnętrza – autentyczny wystrój, zachowany od przełomu XIX i XX wieku. Ponadto liczne portrety rodzinne i kopie europejskich arcydzieł. Link.

Kraków

Ciągle Wam mało? Co powiecie na odwiedzenie całego miasta i jego pokaźnej liczby zabytków? Na taką podróż zaprasza miasto Kraków. Podczas tego spaceru usłyszycie między innymi o Sukiennicach, Ratuszu, ale i o domu Jana Matejki, czy Muzeum Lotnictwa. Link.

Muzea

Muzeum Van Gogha

To największa kolekcja dzieł Vincenta van Gogha na świecie, znajdująca się w Amsterdamie, która może pochwalić się kolekcją ponad 200 obrazów artysty. Do tego dodajmy 500 rysunków i ponad 750 listów! Te liczby mówią same za siebie. Link.

Musée d’Orsay

Skoro już o mowa o Vincencie, w muzeum Musée d’Orsay znajduje się jedno z pierwszych selfie – “Autoportret” – autorstwa van Gogha. Ponadto dzieła Moneta, Cézanne’a czy Gauguina. Link.

British Museum

Na zupełnie inny spacer zaprasza Muzeum Brytyjskie, czyli jedno z największych muzeów historii starożytnej. Znajdziecie tam wirtualny przegląd epok, której główną drogą jest linia czasu. Link.

I coś dla odmiany...

Jeśli zastanawialiście się jak wygląda Międzynarodowa Stacja Kosmiczna od wewnątrz już spieszę z odpowiedzią – Link. Możecie poczuć namiastkę tego, co spotkało Chrisa Hadfielda. To może jeszcze coś od samego astronauty? Jego cover piosenki “Space Oddity” Davida Bowiego, wykonanej na ISS – Link.