Gdynia Design Days 2022

Od kilkunastu lat w Gdyni lipiec i kultura idą z sobą w parze. I to nie tylko ze względu na Open’er festival, który przyciąga rzeszę fanów muzyki rozrywkowej z całej Polski, ale także polskiego święta designu – festiwalu Gdynia Design Days, który jak co roku zawitał nad polskie morze.

Gdynia Design Days to coś więcej niż estetyczne wizje projektantów. To zachęcenie do dyskusji, do szerszego spojrzenia na otaczające nas otoczenie. Na ekologię, na zrównoważony design czy na rozwój miast. Tegoroczna, hybrydowa edycja festiwalu przebiega pod hasłem współmorze. Hasło szczególnie bliskie Gdyni, której port stanowi nieodłączny element życia miasta. Zarówno gospodarczego, jak i turystycznego. Jednak współmorze to nie tylko sprawy lokalne. Podczas licznych paneli dyskusyjnych, prelegenci poruszać będą globalne problemy, takie jak znaczenie Bałtyku i innych zbiorników wodnych w kontekście ekologii i klimatu. W końcu temat olbrzymich farm wiatrowych, to niezwykle zajmujący temat ostatnich lat. To tylko kropla w morzu (sic!) tego, co czeka na tych, którzy zdecydują się posłuchać wykładów w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym.

Jak GDD to również wystawy i towarzyszące im spacery. Te elementy po tylu latach wciąż nie zawodzą i wciąż są w stanie zagwarantować coś świeżego. Większość wiąże się z festiwalowym hasłem. Mamy tu w końcu przestrzeń poświęconą farmie hodowlanych roślin w Bałtyku, biodegradowalne materiały pozyskiwane z morskiego ekosystemy, czy ponowne użycie sieci rybackich. Sprawdźcie nasz film poświęcony wystawom i jeśli macie okazję odwiedzenia Gdyni do 10 lipca, zróbcie to – warto. Może uda się Wam jeszcze złapać na warsztaty? Ich też jest całkiem sporo, sprawdźcie cały program na: https://gdyniadesigndays.eu/

DK 03.07.2022